Predstava “Šta ćemo sad?” autora Branka Đurića Đure, u režiji Ahmeda Imamovića biće odigrana u petak, 08. 11. u 20 sati na Velikoj sceni Narodnog pozorišta u Mostaru. U predstavi igraju Ajla Hamzić, Emir Spahić i Goran Lozo. Njih troje se nalaze u jednom pozorištu u zabiti i otkrivaju kakvi ih sve izazovi očekuju – kako da se domognu novca i publike, voli li ih vlast, kakav je položaj kulture, koliko su snalažljivi, duhoviti, spretni...?
Vijesti iz pozorišta
Bogat repertoar za novembar u Narodnom pozorištu Mostar!
U mjesecu novembru Narodno pozorište u Mostaru nudi svojoj cijenjenoj publici bogat i raznovrstan repertoar. Osim redovnih aktivnosti, dočekujemo goste iz Sarajeva, obilježavamo Noć teatra BiH, kao i jubilarnu 70. godišnjicu postojanja Narodnog pozorišta u Mostaru.
Konferencija za medije povodom premijere predstave „Što te nema ...“
Narodno pozorište u Mostaru sa zadovoljstvom obavještava javnost da će na Velikoj sceni Narodnog pozorišta Mostar u petak 11. oktobra sa početkom u 20 sati premijerno biti odigrana praizvedba predstave „Što te nema ...“ autorice Marijane Aracki, u režiji Erola Kadića.
Uskoro premijera koprodukcijske predstave „Što te nema ...“
Tri pozorišne kuće iz Mostara i Banjaluke: Narodno pozorište Mostar, Hrvatsko narodno kazalište Mostar i Narodno pozorište Republike Sprske intenzivno rade na pripremama za predstavu „Što te nema ...“ autorice Marijane Aracki, pod režiserskom palicom Erola Kadića.
Predstava “Alfa Beta” u petak u NPM-u
Posljednji petak u mjesecu septembru, 27.09., u Narodnom pozorištu Mostar rezervisan je za izvedbu predstave „Alfa Beta“ Edwarda Anthonya Whiteheada, u režiji Saše Oručevića. Riječ je o predstavi koja je izazvala veliki interes publike, a bit će odigrana na maloj sceni NPM-a „Studio 64“ sa početkom u 20 sati.