Od 19. do 25.4.2009. godine

PREDSTAVE U KONKURENCIJI

  • Narodno pozorište Mostar: “Vukodlaci u Gluhoj Bukovici” Vaska Hamovića, u adaptaciji i režiji Sulejmana Kupusovića
  • Kamerni teatar 55, Sarajevo: “Bog pokolja” Jasmine Reza, u režiji Miralema Zubčevića
  • Narodno pozorište Republike Srpske, Banja Luka: “Narodni poslanik” Branislava Nušića, u režiji Nikole Pejakovića
  • Teatar EXIT, Zagreb: “Kako misliš mene nema”, autorski projekt rediteljice Ivice Boban
  • Bosansko narodno pozorište Zenica: “Opća bolnica” Hriste Bojčeva, u režiji Gorana Bulajića
  • Pozorište mladih, Sarajevo: “Skapino” J. B. P. Molièrea, u adaptaciji Nenada Veličkovića i režiji Kaće Dorić

NAGRADE

“Velika liska” za najbolju predstavu u cjelini:

“Narodni poslanik” Branislava Nušića, u režiji Nikole Pejakovića i produkciji Narodnog pozorišta Republike Srpske, Banja Luka

Plaketa “Ahmet Obradović” za najbolju režiju:

Nikoli Pejakoviću za režiju predstave “Narodni poslanik” Branislava Nušića u produkciji Narodnog pozorišta Republike Srpske, Banja Luka

“Velika liska” za najbolju glumicu:

Nikolini Đorđević za ulogu u predstavi “Narodni poslanik” Branislava Nušića, u režiji Nikole Pejakovića i produkciji Narodnog pozorišta Republike Srpske, Banja Luka

“Velika liska” za najboljeg glumca:

Ravnopravno Filipu Jurčiću i Amaru Bukviću za ulogu u predstavi “Kako misliš mene nema”, autorski projekt rediteljice Ivice Boban, Teatra EXIT, Zagreb

Specijalna plaketa stručnog žirija:

Narodnom pozorištu Mostar i Direkciji festivala “Mostarska liska” za 60 godina postojanja

Plaketa Dnevnog avaza:

Predstavi “Skapino” J. B. P. Molièrea, u adaptaciji Nenada Veličkovića i režiji Kaće Dorić, produkcija Pozorište mladih Sarajevo

Nagrade “Mala liska” za glumačka ostvarenja:

  • Mirsad Elezi (Narodno pozorište Mostar)
  • Tatjana Šojić (Kamerni teatar 55, Sarajevo)
  • Nikolina Đorđević (Narodno pozorište Republike Srpske, Banja Luka)
  • Filip Jurčić i Amar Bukvić (Teatar EXIT, Zagreb)
  • Robert Krajinović (Bosansko narodno pozorište Zenica)
  • Mario Drmać (Pozorište mladih Sarajevo)

Najbolja predstava po odluci publike:

“Kako misliš mene nema” Teatra EXIT, Zagreb

STRUČNI ŽIRI

Srđan Vukadinović (predsjednik), Hadžija Hadžibajramović i Tatjana Feher

Selektor festivala:

Selektor po pozivu Šerifa Aljića, direktora Narodnog pozorišta Mostar.

POPRATNI PROGRAM:

“Igra plakanja” Almira Imširevića, u režiji Gorčina Stojanovića i produkciji Narodnog pozorišta Sarajevo