Od 20. do 29.4.2006. godine

PREDSTAVE U KONKURENCIJI

  • Akademija scenskih umjetnosti, Sarajevo: “Desdemona: igrokaz o maramici” Paule Vogel, diplomska predstava (mentor Dino Mustafić)
  • Pozorište Hasije Borić (autorski projekt): “Feral Tribune Cabaret” po tekstovima Viktora Ivančića, Predraga Lucića i Borisa Dežulovića, u režiji Tanje Miletić – Oručević
  • Autorski projekt Zijaha A. Sokolovića “Kobajagi donijela me roda”
  • Kamerni teatar 55, Sarajevo: “Ženski turbofolk bend” u režiji Sulejmana Kupusovića
  • Hrvatsko narodno kazalište u Mostaru: “Prosidba” Antuna Pavloviča Čehova u režiji Vlatka Dulića
  • Narodno pozorište Mostar: “Hanibal podzemni” Hriste Bojčeva u režiji Mirele Trepanić
  • Narodno pozorište Tuzla: “Državni lopov” Fadila Hadžića u režiji Tomislava Krstića
  • Bosansko narodno pozorište Zenica: “Kidaj od svoga muža” Raya Cooneyja Kunija u režiji Sulejmana Kupusovića
  • Narodno pozorište Sarajevo: “Rodoljupci” Jovana Sterije Popovića u režiji Gradimira Gojera

NAGRADE

“Velika liska” za najbolju predstavu u cjelini:

Ženski turbo-folk band” Kamernog teatra '55 iz Sarajeva, u režiji Sulejmana Kupusovića. Ovoj predstavi je pripala i Plaketa Dnevnog avaza za najduhovotije osmišljenu predstavu.

Plaketa “Ahmet Obradović” za najbolju režiju:

Sulejmanu Kupusoviću za predstavu “ Ženski turbo-folk band” Kamernog teatra 55 Sarajevo

“Velika liska” za najbolju glumicu:

Hasiji Borić za autorski projekt “Feral Tribune Cabaret” u režiji Tanje Miletić Oručević

“Velika liska” za najboljeg glumca:

Aleksandru Seksanu za ulogu Šerbulića u predstavi “Rodoljupci” u režiji Gradimira Gojera i produkciji Narodnog pozorišta Sarajevo

Specijalnu nagradu “Velika liska”:

Žanu Maroltu za najbolju kreativnu improvizaciju, za ulogu u predstavi “Ženski turbofolk bend” Kamernog teatra 55 Sarajevo. U okviru Festivala posthumno je dodijeljena “Mostarska liska” glumcu Zoranu Bečiću.

Nagrade “Mala liska” za glumačka ostvarenja:

  • Lana Delić (Akademija scenskih umjetnosti Sarajevo)
  • Hasija Borić (pozorište Hasije Borić)
  • Zijah A. Sokolović (autorski projekt)
  • Žan Marolt (Kamerni teatar 55, Sarajevo)
  • Robert Pehar (Hrvatsko narodno kazalište Mostar)
  • Mirsad Elezi (Narodno pozorište Mostar)
  • Nenad Tomić (Narodno pozorište Tuzla)
  • Kristijan Krezić (Bosansko narodno pozorište Zenica)
  • Aleksandar Seksan (Narodno pozorište Sarajevo)

Najbolja predstava po odluci publike:

“Kobajagi donijela me roda” Zijaha A. Sokolovića s prosječnom ocjenom 9,8.

STRUČNI ŽIRI

Srđan Vukadinović (predsjednik), Saša Oručević, Tatjana Feher, Džemal Raljević i dr. Safet Sarić.

POPRATNI PROGRAM:

Predstava “Reservoir dogs” Elvira Muminovića.